پرداخت هزینه تافل (TOEFL iBT)

 

ثبت سفارش

پرداخت هزینه تافل (TOEFL iBT)


ثبت نام آزمون تافل IBT

سرویس سنجش تحصیلی(ETS) با برگزاری آزمون IBT،مهارت داوطلبین را در بخش های گفتاری ،شنیداری،نوشتاری و درک مطلب انگلیسی مورد سنجش قرار می دهد.آزمون تافل (IBT)مورد پذیرش مراکز علمی و دانشگاه های جهان است،بطوری که بیش از 9000 دانشگاه این آزمون را معتبر می دانند.

نحوه ی برگزاری آزمون:

در گذشته آزمون IBT به دو صورت کاغذی (PBT) و اینترنتی (IBT) داوطلبین را مورد سنجش قرار می داد هم اکنون با حذف قسمت کاغذی و بخش ساختاری (Structure) که در این قسمت وجود داشت،آزمون را به صورت اینترنتی برگزار می کنند.در آزمون تافل اینترنتی با افزودن بخش گفتاری یا Speaking مهارت شرکت کنندگان  در گفتار هم سنجیده می شود .

شرکت کنندگان بین 120-0 امتیاز،در مدت چهار ساعت، کسب می کنند.این آزمون شامل 4 بخش که در هر بخش 30-0 امتیاز تعبیه شده است.

هر کدام از بخش های که در این آزمون داوطلب را مورد ارزیابی قرار می دهد،مواردی هستند که لازمه ی برگزاری ارتباط و آموختن در دانشگاه های خارجی می باشد.

توضیح هر کدام از مهارت ها را به طور مختصر:

 • بخش درک مطلب (Reading)

این بخش از سه قسمت علمی و آکادمیک تشکیل شده که در هر بخش با توجه به موضوع مطرح شده،چند پرسش مطرح می شود.هر کدام از این متون با 650 تا 750 کلمه در مورد موضوعی اطلاعاتی می دهد و داوطلبین با توجه به برداشت و خلاصه برداریهایشان به سوالات پاسخ می دهند.

 • بخش شنیداری (Listening)

با پخش کلماتی که مورد استفاده روزانه دانشجویان،آنگونه که در آمریکای شمالی صحبت می کنند که معمولا طی 6 پارت 5-3 دقیقه ای می باشد،توانایی شنیداری را با مطرح کردن پرسش هایی پیرامون صحبت های پخش شده را میسنجد.

 • بخش گفتاری (speaking)

این بخش از 6 قسمت تشکیل شده که دو قسمت آن به صورت مستقل و 4 قسمت بعدی به هم مرتبط هستند.

بطور دقیق تر:در دو قسمت مستقل،شرکت کنندگان در مورد موضوعی خاص انشاء می نویسند.

در دو قسمت از 4 قسمت تلفیقی،براساس خواندن و شنیدن و در دو قسمت دیگر براساس شنیدن یک سخنرانی کوتاه می باشد.

 • بخش نوشتاری (writing)

در این بخش همانگونه که از نام آن برمی آید توانایی داوطلبین را در نوشتن مورد ارزیابی قرار می دهد.این بخش نیز به دو قسمت تلفیقی و مستقل تقسیم می شود.

هزینه آزمون IBT

هزینه ثبت نام IBT  برای هر نفر 210 دلار است که برای پرداخت این هزینه میتوانید به سایت پاوردیتا مراجعه کنید و تمام پرداخت های خود مانند ویزا کارت ؛ کردیت کارت و سوئیفت و پیپال را انجام دهید .

افراد می توانند با مراجعه به سایت ETS نسبت به ایجاد یک حساب کاربری (اکانت)اقدام کنند.

دانستنی های بیشتر:

 1. بهمراه داشتن کارت ملی و یا گذرنامه برای تایید هویت الزامی است.
 2. نمره این آزمون قابل Share کردن به 4 دانشگاه انتخابی است،بدین منظور تا 10 ساعت قبل از آزمون باید نسبت به انتخاب دانشگاه ها اقدام شود.
 3. نتیجه آزمون تافل بین 10 الی 12 روز بعد از آزمون در حساب کاربری داوطلبین قابل رویت است.
 4. بعد از دو سال نمره آزمون تافل از حساب کاربری داوطبین حذف می شود.لازم بذکر است که اگر نمره کسب شده بیش از 116 باشد، نمره دارای اعتبار همیشگی است.
 5. در صورتی که داوطلب خواهان لغو آزمون باشد تا 4 روز پیش از آزمون فرصت دارد اقدام به لغو آزمون نماید.بازگشت پول پرداختی تحت شرایط خاص تا 50% امکان پذیر است.
 6. هزینه آزمون تافل برای داوطلبین کشورهای مختلف،متفاوت است.

اعتراض به نمره تافل

پس از اعلام نتایج آزمون تافل در صورتی که متقاضی نسبت به نمره خود معترض باشد،در مدت سی روز می تواند نسبت به نمرات speaking,writing  خود اعتراض کند.

مبلغی که بابت اعتراض باید بپردازد 80 دلار به ازای هر مهارت (speaking,writing) است که میتوان با مراجعه به گروه تخصصی پاور دیتا این هزینه را هر چه سریعتر با هر روشی مانند ویزا کارت ؛ مستر کارت ؛پیپال و نیز حواله سوئیفت پرداخت کرد .

اگر بعد از بررسی اعتراض،نمره متقاضی تغییر کند،مبلغ پرداختی به وی برگردانده خواهد شد.

روش پرداخت هزینه اعتراض به صورت offline وبا استفاده از کارت های اعتباری مستر/ویزا کارت امکان پذیر است.

دانستنی های اعتراض به نمره تافل:

 • متقاضیانی که خواستار ریپورت نمره تافل به 4 دانشگاه بودند،حق اعتراض ندارند.
 • هر فرد تنها یک بار حق اعتراض دارد خواه نسبت به یک یا دو مهارت معترض باشد.
 • معمولا سه هفته طول می کشد تا به اعتراض متقاضی پاسخ بدهند.

Real Time Analytics