تعداد مشتریان
15435
تعداد پرداختها
52747
مقدار ارز وارد شده
8503973 $
میانگین زمان پاسخگویی به درخواست ها
8 دقیقه


کارت اعتباری اصطلاحا به کارتی اطلاق می شود که بانک یا موسسه مالی تحت یک وام به افراد متقاضی دارای صلاحیت اعطا می کند. مانند تمامی وام های دیگر، این وام نیز دارای مبلغ مشخصی می باشد که هنگام اعطا به دارنده کارت اعلام می گردد. همچنین این نوع از کارت ها دارای تاریخ اعتبار (معمولا 2 الی 3 ساله) می باشند که در صورت درخواست متقاضی و موافقت نهاد صادر کننده مجددا صادر میگردد.

پرداخت کردیت کارت - firstpay.ir

به کمک این کارت ها، امکان خرید از مراکز پذیرنده این نوع از کارت ها بدون ارائه وجه نقد تا سقف موجودی فراهم می باشد. پس از برداشت موجودی کارت، مبلغ وام اخذ شده بایستی بازپرداخت گردد. رضایت موسسه صادر کننده کارت از متقاضی موجب می گردد تا زمان خاصی برای تصفیه کامل بدهی از سوی موسسه تعیین نگردد. با وجود این موسسه به صورت ماهیانه صورتحسابی برای دارنده کارت صادر می کند تا در جریان میزان هزینه کرد از وام اخذ شده قرار گیرد.

شایان ذکر است Visa Card و Master Card از شناخته شده ترین کارت های اعتباری می باشند. هر بانک یا موسسه مالی معمولا یک نوع خاص از این نوع از کارت ها را صادر می کند. به عنوان نمونه بانک Royal کانادا visa card و بانک CIBC کانادا Master Card ارائه می نمایند. علاوه بر نهادهای پولی و مالی، فروشگاه های زنجیره ای معتبر نیز امکان صدور کارت های اعتباری را دارا می باشند. کارت های صادره این نوع از فروشگا ها گاها مختص همان فروشگاه و گاها مشابه کارت های صادره بانک ها عمومی می باشند.

بایستی توجه کرد که افراد متقاضی بایستی دارای سابقه اعتباری در کشور صادر کننده باشند تا این کارت ها برایشان صادر گردد. افرادی نظیر مسافران، توریست ها و مهاجران جهت دریافت کارت اعتباری بایستی مبلغی را در موسسه صادر کننده کارت بلوکه نمایند. این افراد در صورتی که بدهی خود را در موعد مقرر پرداخت نمایند و نیز بیش از مقدار مجاز از مبلغ موجود در کارت هزینه نکنند (پس از گذشت 6 الی 12 ماه) علاوه بر باز پس گیری مبلغ بلوکه شده می توانند کارت اعتباری عادی (بدون نیاز به بلوکه کردن مبلغ) دریافت نمایند.

از موارد استفاده کارت های اعتباری می توان به انواع پرداخت های الکترونیکی جهت خرید از فروشگاه های آنلاین، پرداخت هزینه کنفرانس های بین المللی، ثبت نام در آزمون های بین المللی نظیر TOEFL، IETLS، GRE، GMAT و …، پرداخت هزینه نرم افزارهای خارجی، خرید سرورهای اختصاصی، هاستینگ و دامین های خارجی، پرداخت هزینه رزرو هتل های خارجی، پرداخت هزینه پذیرش دانشگاه های خارج از کشور و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.

 

Real Time Analytics