Odesk چیست و آیا امکان درآمد زایی در ایران وجود دارد ؟

 

ثبت سفارش

Odesk چیست و آیا امکان درآمد زایی در ایران وجود دارد ؟


Odesk چگونه کارمیکند؟

Upwork یک سیستم یکپارچه و بزرگی است که از ترکیب دو سیستم elance,odesk ایجاد شده است.

Odesk  همانند elance یک سرویس بازار فریلنسر جهانی است که به عنوان پایگاهی برای برقراری ارتباط بین کارفرمایان و فریلنسر ها یا متخصصان مستقل و از راه دور می باشد.

Odesk نسبت به elance پیشنهادات شغلی و رقابت کمتری دارد و برای افرادی که به عنوان مبتدی شروع می کنند یک گزینه مناسب است زیرا در عین طراحی ساده ومناسب ،کار را برای استفاده ی مبتدیان بسیار آسان کرده است در واقع  odesk پیچیده و عجیب غریب نیست و به راحتی می توان با مراجعه بهبخش معرفی هر کاربر از رزومه و سوابق تحصیلی و اجرایی و… افراد مطلع شد.

در سایت اودسک کاربران می توانند به جستجوی پروژه و یا فریلنسر هایی که با گروه های شغلی ویا مبلغ مد نظرشان و… متناسب است انتخاب نمایند.متاسفانه نام کشور ایران در بین کشور هایی که در سایت نام برده شده است وجود ندارد و مشکلاتی برای فعالیت ایرانیان وجود دارد ولی با این حال ایرانیان بسیاری در این سایت فعالیت می کنند و راه هایی وجود دارد.

بنابراین افرادی که دارای مهارت و حرفه های خاصی مثل توسعه وب،توسعه موبایل،نویسندگی، حسابداری هستند می توانند از طریق سایت odesk پیشنهاد های کاری که نیاز به حضور در یک مکان خاص نیست و به صورت آنلاین اجرا می شود و همین طور می توانند به صورت مستقل فعالیت نمایند را داشته باشند.

در مقابل فعالیت هایی که فریلنسر ها انجام می دهند دستمزد هایی در نظر گرفته می شود که  odesk به عنوان واسطه ای بین کارفرما و فریلنسر ،با کسر مبلغی کسب درآمد می کند.

سیستم  upwork امکان پرداخت را از سه طریق حساب بانکی ،کارت اعتباری و paypal

فراهم کرده است ولی به دلیل این که ارتباط مستقیم برای دریافت دستمزد برای ایرانیان از طریق شماره حساب های ایرانی مقدور نیست ،نیاز به یک واسطه به منظور نقد کردن در آمد های ارزی می باشد که شرکت پاوردیتا این کار را در کمتر از 24 ساعت پس از دریافت مبلغ یورویی انجام می دهد که در نوع خود تنها شرکتی می باشد که زیر نظر یک مرکز دولتی می باشد و در جهت کسب رضایت و اعتماد مشتریان خود حداکثر توان خود را به کار گرفته است.

 

Real Time Analytics