فریلنسر.کام و نحوه کار با این سایت

 • 25 اکتبر 2018
 • نویسنده : mostafa
 • خواندن در دقیقه
 • مقدمه

  یکی از دغدغه های بسیاری از ما پیدا کردن کار و درامد زایی است (به صورت فریلنسر در این قسمت به موضوع میپردازیم). هر کدام از ما می توانیم در زمینه یا زمینه هایی مهارت داشته باشیم. اما موضوع مهمی که به آن برمیخوریم این است که همیشه ممکن است یک جای بهتر با شرایط بهتر پذیرای شما و پتانسیل کاری تان باشد. فقط کافی است در بهترین زمان بهترین مکان برای خود را پیدا کنید. قطعا تا وقتی در منطقه امن تان می مانید و تنها با فرد یا کمپانی که 10 سال پیش کار می کردید، به فعالیت تان ادامه می دهید، نباید منتظر تغییر یا پیشرفت خاصی باشید. شاید بهتر باشد کمی پا را فراتر بگذارید و به چند شرکت مرتبط با کارتان در منطقه ای که زندگی می کنید سر بزنید. شاید آن ها پیشنهادات بهتری برای شما داشته باشند. یا اصلا نظرتان در مورد تمام شرکت های مرتبط در سطح شهرتان چیست؟ از آن بهتر تمام شرکت های مرتبط کشورتان قطعا موقعیت های جدیدی برای تان ایجاد می کنند. شما با یک جستجوی کوچک بین پیشنهادات کار و آگهی های استخدام با نیاز روز بازار آشنا شده و می توانید مهارت هایتان را به روز نگه دارید.

  حتی این فرصت را دارید که مهارت های جدیدتری با بازار کار بهتر را بشناسید. حالا تصور کنید که این شانس را داشته باشید که وارد بازار کار در سطح بین المللی شده و از کشورهای دیگر حتی از قاره های دیگر پروژه های کاری دریافت کنید. با این وجود شما می توانید همیشه بهترین پیشنهادات کاری را برداشته و آزادی بیشتری برای انتخاب پروژه ها داشته باشید.

  معرفی سایت فریلنسر

  معمولا مشاغلی که پتانسیل دورکاری را دارند و نیاز به حضور فیزیکی شما ندارند این قابلیت را دارند که شما به راحتی پروژه های تان را از هر شهر یا کشوری که می خواهید دریافت کنید. در واقع در این تیپ از مشاغل شما محدود به مرزهای جغرافیایی نیستید. همین جاست که سایت های سفارش دورکاری مانند Freenlancer وارد صحنه می شوند.

  سایت Freenlancer دات کام از مشهورترین سایت های دورکاری در جهان است. فریلنسر در ابتدا یک شرکت استرالیایی بود که در سال 2009 بنیان گذاری شد. موسس شرکت به نام مت بری (Matt Barri)با هدف ایجاد یک محیط گستره و راحت برای ارتباط بهتر کارفرما و کارمند این شرکت را تاسیس کرد. این سایت آگهی های کاری تمام مشاغل از پرستار بچه تا معلم یا مترجم یا برنامه نویس و غیره را پوشش می دهد.

  در حال حاضر فری لنسر دات کام، بیش از 20 میلیون کاربر از 247 کشور دارد. بیشتر کاربران هندی، آمریکایی، فلیپینی، پاکستانی و انگلیسی هستند..

  بیشترین بازار کار به ترتیب مربوط میشود به:

   

  همانطور که گفتیم فریلنسر دات کام برای تمام مشاغل حضوری یا دورکاری مرجع خوبی است. در صورتی که به یک شغل فیزیکی دارید؛ می توانید از آگهی های استخدام آن استفاده کنید؛ برای خودتان یک اکانت درست کرده و رزومه خود را در آن ثبت کنید و حتی از کارفرماهای قبلی خود امتیاز بگیرید.

  اما مهم ترین بخش کار Freenlancer ایجاد فرصت های شغلی برای مشاغل دورکاری است. همانطور که در بالا می بینید مشاغل نت ورکی و آنلاین بیشترین متقاضی را در این سایت دارند.

  توضیحی در باب فریلنسرها

  فریلنسر اصولا فردی است که خدمات و سرویس های خود را بدون تعهد طولانی مدت به کارفرما ارائه می دهد. معمولا نیز ساعتی، روزانه یا پروژه ای دستمزد می گیرد. فریلنسر اصولا یک راه کسب درامد بدون نیاز به سرمایه اولیه است. فریلنسینگ معمولا در زمینه مشاغلی مانند موسیقی، نویسندگی، روزنامه نگاری، برنامه نویسی، عکاسی، طراحی گرافیک، طراحی سایت و برخی فعالیت های مهندسی معماری مرسوم است.

  فریلنسر و دورکاری معایت و مزایای خاص خودش را دارد. مثلا این افراد رئیس خودشان هستند و هیچ کارفرمای مشخصی ندارند که برای مثال برای شان ساعت رفت و آمد مشخص کند. بلکه آن ها با هر کس که بخواهند کار می کنند. از طرفی یک فریلنسر ثبات کاری یا امنیت شغلی کمتری دارد و ممکن است برای مدت طولانی نتواند پروژه خوبی پیدا کند.

  کارفرماها

  از طرف دیگر شاید شما نیاز به کسی داشته باشید که کار خاصی را انجام دهد. برای مثال یک پروژه برنامه نویسی برای طراحی یک برنامه اندرویدی دارید. در این صورت می توانید وارد این سایت شده و پروژه تان را معرفی کنید و جزئیات آن را مشخص کنید. در قدم بعدی شما می توانید دو کار مختلف انجام دهید.

  کارفرماها برای انتخاب فریلنسر دو راه پیش رو دارند: مسابقات (Contests) و پروژه ها (Projects). در آپشن مسابقه شما می توانید پیشنهادات مختلفی از چند فریلنسر دریافت کنید. سپس با توجه به امتیازاتی که هر فرد گرفته است، بهترین گزینه را انتخاب کنید. در این آپشن می توانبد نظرسنجی هم انجام دهید. Contests معمولا بیشتر مناسب کارهای بصری و طراحی است.

  در آپشن پروژه ها (Projects) می توانید فرد را بر اساس سابقه و امتیازاتی که از کارهای قبلی کسب کرده است، یا هر پارامتر دیگری که مد نظرتان است، انتخاب کنید.

  نحوه شروع کار و ارسال رزومه

  برای شروع کار ابتدا لازم است یک اکانت داشته باشید. نکته جالبی که در ابتدا به آن برمیخورید این است که شما حتما باید یک عکس از خودتان در پروفایل داشته باشید. این موضوع نشان از تاکید سایت فریلنسر روی ارتباط نزدیک تر شما و کارفرما است. برای قسمت معرفی هم باید عنوان شغلی یا برندی را که دارید، بنویسید. این قسمت باید مختصر و مفید و اثرگذار باشد. معرفی می تواند تا 1000 کاراکتر داشته باشد.

  در قسمت پورتفولیو هم باید سوابق کاری قبلی خود مثلا پروژه‌هایی را که قبلا کار کرده‌اید با اجازه کارفرمای قبلی به عنوان نمونه کار معرفی کنید. توصیه می کنیم پروژه هایی که در آن ها عملکرد بهتری داشتید را نام ببرید. فراموس نکنید که در این قسمت کیفیت کارها مهم تر از تعداد آن هاست.

  بعد از کامل کردن پروفایل شما آماده هستید تا سفارش کار بگیرید. از این به بعد باید هر روز به صفحات Jobs و یا Contest سر بزنید و به دنبال پروژه مورد نظرتان بگردید. هر پروژه ای که به نظرتان خوب بود می توانید روی آن پیشنهاد گذاشته و منتظر تایید بمانید.

  سایت فریلنسر امکان ارسال تعداد محدودی پیشنهاد را به شما می دهد. با این حال با پرداخت مبلغ اندکی به عنوان حق عضویت می توانید این تعداد را تا 1000 پیشنهاد افزایش دهید. برای پرداخت این مبلغ سایت پاوردیتا می تواند به شما کمک کند.

  بعد از اینکه یک کارفرما شما را برای انجام پروژه اش انتخاب کرد، می توانید جزئیات بیشتری در خصوص زمان انجام کار، مبلغ دستمزد و  شرایط کار را از او بپرسید.

  دستمزدها نیز به صورت ساعتی یا پروژه ای پرداخت می شوند. در ابتدای کار کارفرما مبلغی از کل دستمزد را به عنوان ودیعه به سایت فریلنسر می دهد و در پایان کار تمام هزینه پرداخت شده و سایت با شما تصفیه حساب می کند. همچنین سایت فریلنسر از کارهای ساعتی یا پروژه ای 10 درصد از کل قیمت را برای خودش برمی دارد.

  بعد از کسر این 10 درصد دستمزد شما به اکانت تان واریز می شود. سپس می توانید یکی از روش های مرسوم مانند حساب بانکی محلی، Debit Card، Wire Transfer، Skrill و همچنین حساب پی پال را برای نقد کردن وجه تان انتخاب کنید.

  دریافت دستمزدتان در ایران

  یکی از مشکلاتی که ما ایرانی ها به خاطر تحریم داریم این است که نمی توانیم از حساب های اعتباری بین المللی استفاده کنیم. در این زمینه سایت پاوردیتا به شما کمک می کند. کافی است روش نقد کردن توسط PayPal را انتخاب کرده و سپس در سایت پاوردیتا پی پال را به ارز رایج ایران تبدیل کنید. ما طی سریع ترین زمان معادل ریالی پول را به حساب تان در ایران واریز می کنیم.

  پی پال یکی از بزرگ ترین سرویس های پرداخ اینترنتی است. با پی پال شما دیگر نیازی به کردیت کارت (Credit Card) یا دبیت کارت (Debit Card) ندارید. با حساب پی پال شما می توانید خریدهای تان را از سایت های خارجی انجام دهید، کارهایی مانند خرید هاست، تمدید دامنه یا خرید از سایت های خارجی را به راحتی انجام دهید یا به حساب های پی پال پول واریز کنید.

  متاسفانه به خاطر محدودیت های بانک های ایران شما در ایران نمی توانید مستقیما از حساب پی پال خود پول برداشت کنید. در همین زمینه پاوردیتا می تواند با دسترسی به آی پی های اروپایی سرعت بالا این مشکل را حل کند.

  firstpay.ir با 7 سال سابقه کار خوب می داند که شما چه می خواهید و به دنبال چه هستید. با مراجعه به این سایت دیگر مجبور نسیتد برای افتتاح حساب وقت زیادی صرف کنید و به چند جا سر بزنید. ما هر چه که لازم دارید را در یک بسته در اختیارتان قرار می دهیم.

  ما سرورهای هوشمندی داریم که نیازی به تهیه سرور توسط شما نیست و ما به همراه حساب یک vps اختصاصی یک ماه رایگان ارسال میکنیم که برای ماه های آتی به ازای هر ماه تنها 3 دلار هزینه دریافت میشود.همچنین اگر نیاز به vps با کانفیگ بالاتری دارید از طریق تیکیت درخواست دهید.

  نکته: در صورتی که سن تان کمتر از 18 سال است یا پاسپورت ندارید می توانید یک اسکن از پاسپورت یکی از دوستان و آشنایان تان را برای ما بفرستید تا به نام ایشان یک حساب برای تان باز شود.

  مراحل افتتاح حساب پی پال در پاوردیتا

  جهت ورود به صفحه ساخت حساب پی پل اینجا را کلیک نمایید  سپس روی دکمه قرمز رنگ کلیک کنید.

  برای افتتاح حساب لازم است لازم است اطلاعات مورد نیاز شامل نام و نام خانوادگی، شماره تماس آدرس ایمیل و پاسپورت را وارد نمایید

  بعد از تکمیل فرم بالا لازم است وجه مربوط به افتتاح حساب را واریز کنید.برای این کار روی “پرداخت آنلاین” کلیک کنید

  بعد از تایید حساب توسط پاوردیتا شما یک رسید دریافت می کنید و بعد از 1-2 روز حساب شما ایجاد شده و اطلاعات حساب از طریق ایمیل ارسال می شود.

  تبدیل دلار به ریال توسط پاوردیتا

  بعد از افتتاح حساب به راحتی با ثبت درخواست نقد کردن پول می توانید عملیات تبدیل دلار به ریال را به ما بسپارید. متخصصان ما در پاوردیتا در کمتر از 24 ساعت این کار را انجام داده و پول را به حساب تان در ایران واریز می کنند.

  همچنین علاوه بر پاوردیتا این امکان را دارید مقدار موجودی حساب پی پل را به سایر خریداران بدون محدودیتی از نظر پاوردیتا به فروش برسانید

  چند توصیه برای موفقیت در سایت فریلنسر

  معرفی مفید و مختصر و حرفه ای

  وقتی برای یک پروژه پیشنهاد می گذارید سعی کنید همان چیزی که کارفرما می خواهید و البته در حیطه توانایی و مهارت شماست را به او بگویید. گفتن جملاتی مانند من به بهترین نحو این کار را انجام می دهم یا لطفا پروژه را به من بدهید چندان حرفه ای به نظر نمی رسد. بهتر است به جزئیاتی که فکر می کنید برای کارفرما مفید است اشاره کنید.

  نمونه کار را فراموش نکنید

  قسمت رزومه و نمونه کار را حتما پر کنید. اگر هنوز پروژه های زیادی را انجام نداده اید، همان تعداد کم را هم در بخش رزومه قید کنید. درصورتی که تعداد کارهای بیشتری دارید سعی کنید چندتا از بهترین آن ها را انتخاب کنید. و البته فراموش نکنید که همیشه لیست نمونه کارهای تان را به روز کنید و پروژه های جدیدتر را به لیست اضافه کنید.

  قیمت گذاری منعطف

  قیمت گذاری از قسمت های چالش برانگیز سایت فریلنسر است. گله ای که خیلی از کاربران سایت دارند قیمت های غیر اصولی و بسیار پایین برخی متقاضیان کار است. در صورت مواجه شدن با این نوع قیمت گذاری ها اعتماد به نفس تان را از دست ندهید. قطعا کارفرماها با پرداخت قیمت کم انتظار کیفیت عالی را نخواهند داشت. و در صورتی که کیفیت کار برای شان مهم باشد، حاضر هستند هزینه بیشتری هم پرداخت کنند. معمولا بهترین قیمت یک قیمت میانگین بین پیشنهادات درج شده است.

  گزارش کار بدهید

  بهتر است برای اینکه کار را به بهترین نحو و با خستگی کمتری ادامه بدهید، ارتباط تان را با کارفرما قطع نکنید. سعی کنید در فاصله های زمانی مختلف یک گزارش کار از وضعیت فعلی به او بدهید. همچنین در صورتی که پرسش یا ابهامی از طرف او وجود دارد به طور واضح به آن ها پاسخ بدهید.

  هر دو سمت معامله یعنی کارفرما و کارجو تنها کسانی هستند که در سیستم مایل‌استون (milestone) می‌توانند با یکدیگر به بحث و گفتگو بپردازند. راهی هم برای ارائه گزارش دقیق این دو طرف در هنگام اختلاف‌نظر برای پرداخت‌ها وجود دارد.

  فراموش نکنید که در پایان هر پروژه کارفرما می تواند از 1 تا 5 به شما امتیاز دهد. و البته برعکس. پس اخلاق حرفه ای، خوش قولی و کیفیت کار را فراموش نکنید.

  برای اینکه جز فریلنسرهای برتر سایت باشید و بتوانید دوباره از طرف کارفرماهای سابق خود دعوت به کار شوید و یا بتوانید پروژه های مختلفی به دست بیاورید؛ باید همیشه کیفیت، صداقت و وجدان کاری را در راس تمام مسائل قرار دهید.

   

  برچسب ها :

  یک دیدگاه نوشته شده است!

  1. مجتبی اسماعیل‌وند گفت:

   خوب

  دیدگاه خود را به ما بگویید.

   

  Real Time Analytics