اپلیکیشن فی دانشگاه چیست؟

 • 8 آوریل 2017
 • نویسنده : sourifardin
 • خواندن در 2 دقیقه
 • چرا اپلیکیشن فی ؟؟؟ تقریبا می توان گفت که اکثر افرادی که قصد تحصیل در خارج را دارند جهت پرداخت هزینه های خود با مشکلاتی روبرو می شوند. ازجمله مهمترین و اصلی ترین مشکلاتی که اکثر دانشجوها با آن مواجه می شوند اپلیکیشن فی دانشگاه (Application Fee Payment) یا همان پرداخت هزینه ثبت نام دانشگاه می باشد.

  اپلیکیشن فی, اپلیکیشن فی دانشگاه, پاور دیتا, کردیت کارت مجازی , ویزا کارت مجازی, application fee

  با وجود آنکه اکثر دانشگاه ها به ویژه دانشگاه های اروپایی در کشورهایی مانند نروژ، آلمان، فلاند، اتریش و غیره شهریه مربوط به داشنگاه را حذف کرده اند اما حتی دانشگاه های رایگان نیز متقاضیان را ملزم به پرداخت اپلیکیشن فی (Application Fee) می کنند. بنابراین همه افراد باید این مرحله را پشت سر بگذارند. عموماً پرداخت اپلیکیشن فی با ویزا کارت (کردیت کارت مجازیویزا کارت مجازی) یا مستر کارت (کردیت کارت مجازیویزا کارت مجازی) امکان پذیر است  و گاهی نیز پرداخت ها باید به صورت واریز به حساب بانکی دانشگاه صورت بگیرد.

   

  کاربردهای اپلیکیشن فی

  برای اینکه پذیرش یک دانشگاه را بگیرید باید فرم اپلیکیشن آنلاین آن دانشگاه را پر کنید و پس از آن مبلغی را بابت هزینه برسی پرونده پرداخت کنید. به این ترتیب کل اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم گیری دانشگاه جهت دادن یا عدم قبول پذیرش در اختیار دانشگاه قرار داده می شود. این اطلاعات معمولاً عبارتند از اطلاعات هویتی، رزومه تحصیلی و شغلی، علایق پژوهشی، تصویر (اسکن) مدارک تحصیلی، نمرات آزمون های زبان (مانند iBT،GRE یا GMAT) ترم مورد نظر برای شروع تحصیل (مثلا ترم پاییز 2018) SOP و توصیه نامه ها .

  بعد از اینکه موارد مورد نیاز را در اپلیکیشن پر کردید برای شروع فرایند بررسی پرونده باید آن اطلاعات را برای ارائه تایید کنید. از آنجایی که بسیاری از دانشگاه ها بدون پرداخت هزینه (Application Fee) امکان ثبت اطلاعات اپلکیشن را نمی دهند، در هنگام ثبت اپلیکیشن لازم است اپلیکیشن فی نیز پرداخت شود.

  اطلاعات مورد نیاز جهت پرداخت آنلاین ارزی هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه های اروپا ، آسیا ، کانادا ، استرالیا ،آمریکا

   

  نکات مهم در مورد اپلیکیشن فی دانشگاه (Application Fee)
  اپلیکیشن فی, اپلیکیشن فی دانشگاه, پاور دیتا, کردیت کارت مجازی , ویزا کارت مجازی, application fee

  به طور معمول در کشورهایی مانند آمریکا و کانادا در صورتی که درخواست تان رد شود هزینه پرداختی تان باز نخواهد گشت.

  پس از آنکه اطلاعات خود را در اپلیکیشن فی وارد کرده و آن را تایید کردید امکان ویرایش آنها وجود نخواهد داشت. به همین جهت بهتر است که قبل از ثبت و تایید اطلاعات وارد شده از صخت آنها اطمینان داشته باشید.

  اطلاعاتی که در اپلیکیشن وارد می شوند مبنای اصلی برای بررسی پرونده متقاضی ها می باشد و دیگر مدارکی که بعد از ثبت اطلاعات برای دانشگاه ارسال می شود علیرقم اینکه لازم هستند اما تنها جنبه پشتیبانی و اثبات فرم های پر شده را دارند. این نشان می دهد که اطلاعاتی که در ابتدا وارد می کنید بسیار مهم هستند و باید نهایت دقت را در وارد کردن اطلاعات به خرج دهید.

  ضرب الاجل پرداخت اپلیکیشن فی (Application Fee) دانشگاه به این معنی می باشد که شما تا پایان آن تاریخ (معمولا ساعت 24 است) به وقت محلی آن دانشگاه (ایالت و یا کشور) فرصت دارید تا اطلاعات خود را ثبت کنید.

  مبالغ پرداختی اپلیکیشن فی برای هر دانشگاه متفاوت است ولی به طور معمول عددی بین 15 تا 100 دلار در آمریکا و 15 تا 160 دلار در کانادا می باشد که معمولا به صورت آنلاین و با کارت های مستر و ویزا قابل پرداخت است، اگر قصد پرداخت اپلیکیشن فی را دارید، پاور دیتا میتوانید شما را در این مسیر همراهی نماید.

   

  برچسب ها :

  دیدگاه خود را به ما بگویید.

   

  Real Time Analytics