تاریخچه پی پال

 • 15 مارس 2017
 • نویسنده : sourifardin
 • خواندن در 2 دقیقه
 • شرکت پی پال در سال ۱۹۹۸ توسط پیتر تیل و مکس لوچین (Petel Theil & Max Levchin ) با نام اولیه Confinity و ایده ایجاد یک واحد پولی بین‌المللی خارج از کنترل دولت تأسیس شد و عرضه اولیه سهام این شرکت در سال ۲۰۰۲ اتفاق افتاد و ارزش سهام آن در پایان اولین روز عرضه سهام از رقم اولیه ۱۵ دلار، به ۲۰ دلار رسید. البته پی پال از اول موفق نبود و در ابتدای فعالیتش به علت جدید بودن و عدم آشنایی مردم با آن، مورد سو استفاده هکرها و مجرمان اقتصادی که نیاز به پول‌شویی داشتند قرار گرفت به‌طوری‌که در ماه‌های اولیه فعالیت در برخی از ایالت‌های آمریکا ممنوع شد.

   

  پی پال افتتاح حساب پی پال کردیت کارت مجازی ویزا کارت مجازی پاور دیتا

   

  علی‌رغم این مشکلات در مراحل اولیه، پی پال به‌تدریج مورد توجه خریداران و فروشندگان در جهت انجام تراکنش‌ها و معاملات روزانه قرار گرفت. دلیل علاقه مشتریان به این شرکت ساده و امن بودن خدمات بود و به‌مرور فروشندگان بیشتری از آن پشتیبانی می‌کردند زیرا دریافت درگاه آن به‌مراتب آسان‌تر از درگاه ویزا کارت یا مستر کارت بود.

   

  حساب پی پال

  پی پال یک شرکت آمریکایی برای نقل‌وانتقال امن پول به وسیله ایمیل است. بیشتر فعالیت این شرکت درزمینهٔ تجارت الکترونیکی و سامانه انتقال وجه الکترونیکی است که این روند توانست این شرکت را به یکی از قطب‌های مالی هم در شبکه اینترنت و هم در فضای خارج از اینترنت در سراسر دنیا تبدیل کند.

   

   

  درواقع پی پال یک سرویس پرداخت و انتقال پول به‌صورت آنلاین است که به کاربرانش امکان می‌دهد پس از افتتاح حساب‌ پی پال آن را به صورت مجازی یا الکترونیکی در سرتاسر دنیا به‌راحتی استفاده کنند. یکی از مزایای اصلی پی‌پال در این است که کاربران از طریق این حساب‌ها در شبکه‌ای که امنیت آن بسیار بالاست می‌توانند سریع و با کاربری آسان، به نقل و انتقال پول، خریدوفروش کالا و تبدیل ارز را در شبکه اینترنت انجام دهند.  امروزه سامانهٔ پی‌پال جایگزین مناسبی برای شیوه‌های سنتی انتقال وجه نقد همانند چک و حواله پولی است و در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا و به 26 واحد پولی ارائه خدمات می‌نماید و طبق اعلام خود شرکت، در حال حاضر دارای بیش از 165 میلیون کاربر فعال در جهان است.

   

   

  برچسب ها :

  دیدگاه خود را به ما بگویید.

   

  Real Time Analytics