کردیت کارت Credit card چیست

 • 3 مارس 2017
 • نویسنده : mostafa
 • خواندن در 2 دقیقه
 • کارت اعتباری یا همان Credit card (کردیت کارت) سری کارت هایی هستند که می توانید به نسبت میزان اعتبار از آن ها برداشت داشته باشید و حتی اگر کارت تان موجودی ندارد تا سقف اعتبار کارت از آن استفاده کرده و بعد بدون هیچ گونه بهره ای بدهی تان را به بانک پس بدهید.

  Credit card اعتباری Credit card اعتباری Credit card چیست Credit card چیست کارت اعتباری کارت اعتباری بین المللی کردیت کارت چیست

  Credit card (کردیت کارت) یک کارت کوچک پلاستیکی است که روی آن معمولا نام صاحب کارت و شماره کارت به صورت برجسته حک شده و در پشت آن نیز یک نوار مغناطیسی است که در دستگاه ها می تواند اطلاعات را انتقال دهد.

  شماره کارت های اعتباری معمولا 16 رقم می باشند و منحصر به صاحب کارت بوده و می تواند نوع بانک صادرکننده و اطلاعات تخصصی دیگری را به نسبت کد بندی آن متوجه شد. این دسته کارت ها هم استفاده مجازی دارند (مستر کارت مجازی و ویزا کارت مجازی) و به صورت آنلاین به کار می آیند و هم می توان از آن ها به عنوان یک کیف پول استفاده کرد و به صورت فیزیکی با آن ها خرید نمود.

  در سری Credit card های بین المللی بانک یک سقف اعتبار را برای تان مشخص می کند که می توانید تا تمام شدن اعتبار خرید کرده و بعد از اتمام اعتبار بدهی تان را از حساب تان به بانک پرداخت کنید. این امکان حتی اگر درحال حاضر هیچ پولی در حساب تان نداشته باشید هم کاربرد دارد.

  Credit card اعتباری Credit card اعتباری Credit card چیست Credit card چیست کارت اعتباری کارت اعتباری بین المللی کردیت کارت چیست

  چرا Credit card (کردیت کارت)

  این در حالی است که کارت های شارژی یا Debit کارت ها حتما نیاز به موجودی کافی برای خرید کردن دارد.

  این کارت ها روز به روز در حال محبوب تر شدن می باشد و کاربران بیشتری را در سراسر جهان به خود جذب می کند. شاید اصلی ترین دلیل محبوبیت روزافزون این سری کارت ها نیز راحتی جابه جایی شان و امنیت بالای آن ها باشد.

  Credit card ها (کردیت کارت) معمولا به دو صورت صادر می شوند. به صورت اعتباری یا بر اساس ضمانت

  کارت های اعتباری ه بر اساس ضمانت صادر می شوند Secured نامیده می شوند. این دسته کارت ها برای کسانی صادر می شوند که در کشور مورد نظر اعتبار نداشته و برای مثال تازه به آن کشور رفته اند مثل مهاجرها. برای صدور این کارت ها باید مبلغی را در بانک به صورت بلوکه قرار دهید تا بانک کارت با سقف اعتبار خیلی پایین را برای تان صادر کند. هدف این کارت ها معمولا این است که تا مدتی در دست تان بوده و برای خودتان اعتبار کسب کنید تا بانک بتواند کارت های اعتباری برای تان صادر کند. معمولا بعد از گذشت شش ماه در صورتی که تخلفی نداشته باشید مبلغ بلوکه شده به شما بازکردانده می شود و کارت های اعتباری برای تان صادر می شوند.

   

  برچسب ها :

  دیدگاه خود را به ما بگویید.

   

  Real Time Analytics