انتقال پول با وسترن یونیون

 • 27 فوریه 2017
 • نویسنده : mostafa
 • خواندن در 3 دقیقه
 • انتقال پول با وسترن یونیون وسترن یونیون چیست

  در مطلب وسترن یونیون چیست با تاریخچه و نحوه کارکرد این شرکت آشنا شدیم. در این مطلب نحوه انتقال پول توسط وسترن یونیون را با هم مرور مینماییم.

  برای انتقال پول با وسترن یونیون دو بخش کلی وجود دارد.

  وسترن یونیون یک سیستم انتقال پول است که اجازه می دهد شما به سرعت وجه خود را در سراسر دنیا جابه جا کنید. این راهکار هرچند بی خطر نیست اما یک روش خوب برای انتقال پول برای دوستان یا اعضای خانواده تان در هر نقطه از جهان است. تنها باید اطمینان حاصل کنید که پول تان به جای درستی منتقل می شود. در ادامه با پاوردیتا همراه باشید تا مراحل انتقال پول با وسترن یونیون را با هم بررسی کنیم.

  مرحله 1

  1. به افراد شناخته شده و مطمئن پول بدهید.

  وسترن یونیون یکی از محبوب ترین راه ها برای کلاهبرداری کردن از مردم توسط ناشناسان است. برای اینکه در دام این کلاهبرداران نیفتید لازم است حتما پول را به کسانی بدهید که آن ها را می شناسید و به آن ها مطمئن هستید. وسترن یونیون برای کاهش آمار کلاهبرداری چند توصیه کاربردی برای تان دارد:

  2. بررسی نام و محل گیرنده در انتقال پول با وسترن یونیون

  حتما از درست بودن نام و محل گیرنده اطمینان حاصل کنید. در صورت غلط بودن این اطلاعات ممکن است پول به فرد اشتباهی برسد. بعد از ارسال نیز از گیرنده در خصوص دریافت پول سوال کنید.

  3. ارسال پول از یکی از شاخه های وسترن یونیون

  یک دفتر مربوط به وسترون یونیون پیدا کرده و برای پر کردن فرم مرتبط با انتقال پول با وسترن یونیون اقدام کنید. می توانید پول نقد را از یک حساب بانکی به یک حساب دیگر منتقل کنید و یا از طریق کارت اعتباری و حتی دبیت کارت اقدام کنید. حتی می توانید در یک شعبه با استفاده از راهکارهای مختلف فیزیکی اقدام به ارسال پول کنید. هزینه بسته ارسالی تان به نسبت مدت زمان ارسال و محل گیرنده می تواند متفاوت باشد.

  اگر برای انتقال پول با وسترن یونیون از انتقال حساب بانکی به حساب بانکی استفاده کردید، به یک شماره حساب، شماره حساب بین المللی و نام گیرنده احتیاج دارید. پول ممکن است بعد از چند دقیقه تا چند روز جابه جا شود. این نیز بسته به روش انتقال پول دارد.

  انتقال پول با وسترن یونیون

  4. ارسال پول به کمک سایت وسترون یونیون

  بعد از مراجعه به سایت در صفحه اصلی روی لینک ارسال پول یا send money کلیک کرده و ارسال آنلاین یا “Send Online” را انتخاب نمایید. پس از آن لازم است روش انتقال پول را نیز انتخاب کرده و مشخص کنید که می خواهید پول را از طریق کارت اعتباری بدهید یا دبیت کارت یا می خواهید پول از حساب بانکی تان کسر شود. گیرنده نیز می تواند پول را از یکی از شعبه های وسترن یونیون تحویل بگیرد و یا آن را در حساب بانکی خود دریافت کند.

  اگر از دبیت کارت برای انتقال پول استفاده کنید، باید هزینه های بیشتری برای انتقال پول تان بدهید.

  البته اگر می خواهید از خدمات آنلاین استفاده کنید لازم است قبل از آن یک حساب کابری و اکانت برای خودتان در سایت وسترن یونیون بسازید.

  هزینه ها بسته به روش ارسال پول و جایی که می خواهید پول را بفرستید، می تواند متفاوت باشد.

  توجه داشته باشید که بعد از تمام شدن مراحل ارسال پول یک کد رهگیری  به شما داده می شود که باید آن را برای پیگیری های بعدی نگه دارید.

  انتقال پول با وسترن یونیون

  5. ارسال پول از طریق گوشی موبایل

  پرداخت با وسترن یونیون به کمک شماره تلفن می تواند به صورت رایگان وجه تان را برای تان منتقل کند. از این طریق نیز به کمک دبیت کارت یا کارت اعتباری می توانید اقدام کنید. در صورتی که از کارت اعتباری استفاده کنید ممکن است هزینه هایی توسط صادرکننده کارت از شما کسر شود.

  به نسبت روشی که انتخاب می کنید و یا محل ارسال پول هزینه ها می تواند متفاوت باشد.

  6. اپلیکیشن وسترون یونیون

  وسترن یونیون یک اپلیکیشن برای انتقال پول طراحی کرده است که امکان پیگیری پول را نیز به شما می دهد. این اپلیکیشن برای سیستم عامل های ios و اندروید در دسترس است.

  انتقال پول با وسترن یونیون

  7. با گیرنده صدور کامل وجه را چک کنید

  وسترن یونیون به شما یک کد MTCN می دهد تا با آن محل وجه تان را چک کنید. می توانید به کمک همین کد محل پول را بررسی کنید اما توصیه می شود که با گیرنده هم در خصوص دریافت پول صحبت کنید.

  مرحله 2

  دریافت پول

  1. انتخاب شعبه محلی پول

  اگر از فرد خاصی پول را دریافت کرده اید می توانید با مراجعه به شعب وسترن یونیون و ارائه کد MTCN و آی دی خودتان به عنوان گیرنده پول را دریافت کنید.

  انتقال پول با وسترن یونیون

  2. انتقال پول به حساب تان

  اگر می خواهید پول را در حساب بانکی خود دریافت کنید نیاز به اطلاعات فرستنده و اطلاعات بانکی مربوط به تراکنش پول دارید. این اطلاعات شامل IBAN خودتان و شماره حساب و BIC می شود. انتقال پول به حساب تان ممکن است تا چند روز طول بکشد.

  3. دریافت کارت اعتباری وسترن یونیون

  این کارت کمک می کند تا به پول را دریافت کرده و سپس از طریق کارت اعتباری و یا دبیت کارت برای خرید از آن استفاده کنید. بعد از ثبت نام کارت می توانید از طریق سایت یا گوشی موبایل پول را به کارت انتقال دهید.

  انتقال پول با وسترن یونیون

  4. دریافت پول به کمک گوشی موبایل

  حامل های خاص در برخی از کشورها اجازه انتقال مستقیم وجه به کیف پول تلفن همراه شما را دارند. در این خصوص می توایند با مراجعه به وب سایت وسترن یونیون اطلاعات بیشتری کسب کنید.

   

  برچسب ها :

  دیدگاه خود را به ما بگویید.

   

  Real Time Analytics