وسترن یونیون Western Union

 • 27 فوریه 2017
 • نویسنده : mostafa
 • خواندن در 2 دقیقه
 • Western Union وسترن یونیون چیست

  Western Union

  کمپانی Western Union (وسترن یونیون) در اصل یک شرکت آمریکایی است که در سال 1851 یعنی قرن 19 میلادی به عنوان یکی از مراکز ارائه دهنده سرویس های ارتباطی و شیوه خاص ارتباطی آن زمان یعنی تلگراف راه اندازی شد. موسس این شرکت Jeptha Wade بود که در آغاز در مریدین کلرادو ایالات متحده این شرکت را راه اندازی کرد.

  به مرور زمان این شرکت تصمیم گرفت به جای ارتباطات انسانی به جابه جایی حواله ها و وجوه نقدی افراد روی بیاورد. و بعد از گذشت مدت ها این فعالیت زمینه اصلی کار این شرکت شد چرا که از همان ابتدا استقبال های زیادی از خدمات حمل و جابه جایی وجه و حواله از طریق این شرکت انجام گرفت و عده زیادی به سراغ آن آمدند.

  وسترن یونیون در کنار دیگر متدهای نقل و انتقال پول مانند ارسالات بین بانکی، مانی گرام، پی پال و ده ها روش دیگر از جمله راهکارهایی است که پیش روی شماست. البته وسترن یونیون سومین متد محبوب برای انتقال پول در سراسر دنیاست چرا که خدمات دهی گسترده و پوشش بین المللی دارد. همچنین زمان زیادی برای پرداخت توسط وسترن یونیون صرف نمی شود.

  هم اکنون کمپانی بین المللی وسترن یونیون بیش از 500 هزار نمایندگی در بیش از 200 کشور دنیا دارد که توانسته است به خوبی جای خود را در تجارت بین الملل باز کند. در هر کشور دنیا می توانید چندین نمایندگی برای ارائه خدمات وسترن یونیون پیدا کنید.

  آمارهای این شرکت نشان می دهد که بیش از 10 هزار کارمند در سراسر دنیا دارد و به دلیل استقبال های مردمی در سال 2007 وسترن یونیون Western Union توانست درامد سالانه خود را به 4.9 بیلیون دلار آمریک برساند. شعب مرکزی این شرکت دو شعبه اصلی در ایالت کلرادو و نیوجرسی آمریکا می باشد.

  چگونه از پرداخت با وسترن یونیون Western Union استفاده کنیم؟

  برای این منظور باید با در دست داشتن وجه پرداختی و همچنین مدارک شناسایی مانند پاسپورت به یکی از نمایندگی های وسترن یونیون Western Union مراجعه کرده و فرم مخصوص این شرکت را پر کنید. در این فرم نام، نام خانواگی و نام شهر مقصد قید می شود. بعد از آن فرم را به همراه وجه به کارگزار مربوطه می دهید تا مراحل بعدی انجام شود. کارگزار به عنوان رسید و برای پیگیری مراحل بعدی یک کد (MTCN)به شما می دهد.

  فرد با در دست داشتن کدMTCN و مراجعه به یکی از شعب شرکت در شهر خود با ارائه مدارک شناسایی خود می تواند پول را دریافت کند. معمولا پرداخت با وسترن یونین از کشوری به کشور دیگر به صورت آنی انجام میشود.

  البته در ایران به علت تحریم هیچ نمایندگی فیزیکی و غیرمجازی در سطح کشور وجود ندارد به همین علت شما می توانید خدمات مربوط به وسترن یونین را در اسرع وقت و بدون نیاز به مراجعه حضوری به کمک پاوردیتا انجام دهید. خدمات وسترن یونیون در پاوردیتا به راحتی برای شما انجام می شود. برای پرداخت هزینه نیز می توانید از هر کارت بانکی که دارید استفاده نمایید. پاوردیتا این خدمت را به راحتترین نحوه برای شما انجام میدهد و بعد از ثبت وسترن یونیون حداقل ۶ ساعت و حداکثر ۲۴ ساعت ما کد را برای شما ارسال میکنیم وشما میتوانید از این خدمت استفاده نمایید.

  Western Union پرداخت با وسترن یونیون پی پال مانی اوردر

  Western Union

  سوالات رایج در خصوص خدمات وسترن یونیون Western Union

  _تفاوت سیستم ارسال پول وسترن یونیون با حواله های بانکی در چیست؟

  سیستم وسترن یونیون یک مزیت و یک نقص نسبت به حواله های بانکی دارد. مزیت این است که می توانید در اسرع وقت و تنها در عرض چند دقیقه کارهای انتقال وجه را انجام دهید و در آن نیازی نیست که فرد گیرنده هیچ حساب بانکی داشته باشد. به این ترتیب اگر بخواهید برای کسی که حساب بانکی ندارد پول بفرستید وسترن یونیون به کارتان می آید.

  نقص این سیستم هم می تواند هزینه های بالای آن نسبت به حواله های بانکی باشد. همچنین در سیستم وسترن یونیون Western Union شما تنها تا یک سقف مشخص می توانید پول منتقل کنید و این سقف تا مبلغ 6000 دلار می باشد.

  _چرا هزینه های انتقال وجه از طریق وسترن یونیون Western Union گران تر از حواله های بانکی است؟

  وسترن یونیون یک هزینه های ارسال برای تمامی نقل و انتقال های خود دارد که می توان گفت هزینه های بالایی است و حتی برای انتقال وجه های بسیار کم هم این مبلغ باز دریافت می شود. حواله های بانکی با وجود محدودیت هایی که دارد هزینه های کمتری برای فرد در بر دارد. به همین علت توصیه می شود که برای انتقال وجوه کم به سراغ وسترن یونیون نروید.

  _انجام کارهای نقل و انتقال از طریق وسترون یونیون چقدر طول می کشد؟

  در صورتی که در روزهای غیر تعطیل و به غیر از روزهای شنبه، یکشنبه و جمعه عملیات انتقال را نجام دهید و در صورتی که تا قبل از ساعت 12 آن را به اتمام برسانید، معمولا کد امنیتی ظرف چند ساعت برای تان ارسال می شود. اما اگر در روزهای تعطیل این کار را بکنید ممکن است تا 24 ساعت انجام این عملیات طول بکشد.

   

  برچسب ها :

  دیدگاه خود را به ما بگویید.

   

  Real Time Analytics