راهکارهای نقد کردن مانی اوردر

 • 28 فوریه 2017
 • نویسنده : mostafa
 • خواندن در 2 دقیقه
 • دو روش برای نقد کردن مانی اوردر وجود دارد. حواله یا پول سفارشی زمانی استفاده می شوند که می خواهید یک معامله انجام دهید اما حساب بانکی یا دسته چک ندارید. البته مانی اوردر می تواند ریسک بالایی داشته باشد پس در هنگام معامله لازم است دقت کافی داشته باشید. آن را از محل های معتبر تهیه کرده و معاملات مطمئن انجام دهید. در ادامه با پاوردیتا همراه باشید تا دو روش برای نقد کردن مانی اوردر را توضیح بدهیم.

  روش اول

  مکان نقد کردن مانی اوردر را انتخاب کنید

  نقد کردن مانی اوردر پرداخت با مانی اوردر انتقال با مانی اوردر

  نقد کردن مانی اوردر

  1. مبدا دقیق مانی اوردر را مشخص کنید

  نقد کردن مانی اوردر پرداخت با مانی اوردر انتقال با مانی اوردر

  نقد کردن مانی اوردر

  مانی اوردر ممکن است توسط خدمات پستی ایالات متحده یا بانک ها یا فروشگاه های مواد غذایی یا فروشگاه های رفاهی و تعاونی های اعتباری صادر شده باشند. مبدا دقیق مانی اوردر معمولا در گوشه ای از آن توسط مهر مخصوص محل صادر کننده مشخص شده است. اگر مبدا نامشخص است از کسی که مانی اوردر را به شما داده سوال کنید.

  در صورتی که مبدا آن مشخص نشد به بانک ها و ادارات پست مراجعه کنید. احتمالا می توانند آن را برای تان نقد کنند.

  1. مکانی برای نقد کردن مانی اوردر پیدا کنید

  می توانید پول تان را از همان مکانی که خریداری کرده اید به راحتی نقد کنید. همچنین اگر یک حساب بانکی دارید می توانید درخواست نقدینگی را برای حساب خودتان انجام دهید. این شیوه به صورت بین المللی انجام می شود.

  به بانک خود مراجعه کرده و برای دسته چک یا حساب پس انداز خود درخواست حواله نقدی بدهید. در صورتی که بانک بودجه کافی برای تامین نقدینگی تان را نداشت می توانید درخواست را قسط بندی کنید.

  اداره پست: ادارات پست هم می توانند مانی اوردرهای خریداری شده را نقد کرده و با شما مبادله کنند. دفاتر پست بزرگتر وجه بیشتری برای ارائه دادن دارند و معاملات کوچک هم در حیطه توانایی های ادارات کوچک تر است.

   

  مکان های چنچ چک: آخرین گزینه ای که دارید استفاده از مکان های چنچ چک می باشد که معمولا مالیات بیشتری نسبت به دیگر مکان ها جهت نقد کردن مانی اورد کم می کنند.

  این نکته را نیز در نظر داشته باشید که اگر درخواست اولیه تان ارز رایج کشور نباشد مراجع نقد کردن مانی اوردر ممکن است به بهانه تبدیل ارز از شما هزینه های بیشتری کسر کنند.

  روش 2: حذف مانی اوردر

  نقد کردن مانی اوردر پرداخت با مانی اوردر انتقال با مانی اوردر

  نقد کردن مانی اوردر

  1. ابتدا لازم است مدارک هویت خود را ارائه دهید تا طرف مقابل از انجام معامله توسط شما مطمئن شده و وجه را خودش به شما پرداخت کند.
  نقد کردن مانی اوردر پرداخت با مانی اوردر انتقال با مانی اوردر

  نقد کردن مانی اوردر

  1. سعی کنید بعد از اطمینان از صحت معامله و یا شناخت طرف مقابل تان تا جایی که می توانید از مانی اوردر دوری کرده و معاملات تان را نقدی و مستقیم انجام دهید. اجازه دهید مانی اوردر تنها در مراحل شناخت اولیه و کم کردن ریسک معامله به شما کمک کند اما برای حذف هزینه های اضافی در معامله با آن افراط نکنید.
  2. درخواست پول نقد به جای مانی اوردر
  نقد کردن مانی اوردر پرداخت با مانی اوردر انتقال با مانی اوردر

  نقد کردن مانی اوردر

  ممکن است یک معامله به صورت رایج با مانی اوردر انجام شود اما می توانید خودتان انتخاب کنید که به شما پول نقد بدهند. و درخواست تان را عنوان کنید. پس از شمارش وجه و اطمینان از مقدار آن محل را ترک کنید.

  این نکته را هم بدانید که در صورتی که سفارش تان در بانک انجام شد می توانید تنها یک بخش را به صورت نقدی درخواست کنید و بقیه را به عنوان پس انداز نگه دارید.

   

  برچسب ها :

  دیدگاه خود را به ما بگویید.

   

  Real Time Analytics