راهکارهای انتقال پول به خارج از کشور

 • 28 فوریه 2017
 • نویسنده : mostafa
 • خواندن در 3 دقیقه
 • چهار روش برای انتقال پول به خارج از کشور این کار وجود دارد.

  برای انتقال پول به خارج از کشور راه های مختلفی وجود دارد که بسته به موقعیتی که دارید و مقداری ارزی که می خواهید منتقل کنید هر کدام از این ها می توانند برای شما موثر باشند. در ادامه  پاوردیتا  این ۳ روش را توضیح خواهد داد

   

  روش اول: استفاده از خدمات بانک ها

  1. نوشتن یک حواله یا چک خارجی

  اگر یک حساب خارجی دارید و می خواهید در ایالات متحده به دریافت یا پرداخت ارز توسط آن حساب بپردازید، نوشتن چک یا حواله می تواند به شما کمک کند. حواله و چک می تواند چنچ شده و به پول نقد تبدیل شود. باید توجه داشته باشید که قوانین بانکداری در کشورهای مختلف کمی با هم متفاوت بوده و باید در خصوص سیاست هر بانک در هر کشور مطلع باشید.

  بسیاری از بانک ها چک یا حواله های خارجی را نقد نمی کنند مگر آنکه دقیقا مورد تایید یک بانک در همان ایالات متحده باشد.

  توجه داشته باشید که این یک راه مقرون به صرفه نیست چرا که بانک بعد از انجام عملیات انتقال پول به خارج از کشور مبلغی از آن را کسر خواهد کرد. به علاوه ممکن است آن ها هزینه شارژ و پردازش تراکنش در خارج از کشور را هم بخواهند.

  بانک های آمریکایی در نقد کردن حواله و چک تا مدت ها ممکن است شما را منتظر بگذارند. آن ها نمی خواهند که پول نقد به مشتریان شان بدهند بنابراین نقد کردن چک ممکن است ماه ها به طول بیانجامد.

  1. انتقال الکترونیکی توسط بانک

  می توانید به بانک خود رفته و درخواست انتقال پول به خارج از کشور به صورت الکترونیکی بدهید. تنها کافی است بدانید که بانک مقابل خدمات پرداخت الکترونیکی را می پذیرد یا خیر. اگر بانک مربوطه این قابلیت را ندارد باید از خدمات بانکداری ایالات متحده استفاده کنید. البته باید هزینه ای را بریا شروع به کار این سیستم بپردازید.

  انتقال الکترونیکی ارز ممکن است 3 تا 5 روز به طول بینجامد.

  1. جمع آوری اطلاعات مربوطه

  انتقال پول به خارج از کشور وسترن یونیون مانی گرام پی پال سوئیفت

  انتقال پول به خارج از کشور

  انتقال پول به خارج از کشور نیاز به دانستن شماره حساب بانکی، نام و آدرس و همچنین نام بانک دریافت کننده و آدرس و شماره رهگیری دارد.

  کد SWIFT توسط بانک سوئیفت در بلژیک صادر می شود و یک کد شناسایی بین المللی است که دارای نه رقم بوده و نشان دهنده محل بانک مربوطه می باشد. این کد در سمت چپ پایین حواله درج شده است.

  روش دوم: استفاده از حواله ها

  1. انتقال الکترونیکی پول به وسیله مانی گرام یا خدمات اتحادیه های غربی

  انتقال پول به خارج از کشور وسترن یونیون مانی گرام پی پال سوئیفت

  انتقال پول به خارج از کشور

  می توانید شخصا به یک موسسه مربوطه مراجعه کرده و با پول نقد، دبیت کارت، یا کارت اعتباری درخواست انتقال پول به خارج از کشور را بدهید.

  به علاوه انتخاب اینکه پول به شکل ارز محلی یا دلار ایالات متحده منتقل شود و به دست گیرنده برسد هم با شما می باشد. بنابراین میزان و نوع ارز را مشخص کرده و فرم های مروبطه را پر کنید.

  برای مثال اگر در استرالیا هستید و می خواهید به یک گیرنده در ایلات متحده 20 دلار بدهید. با توجه به نرخ دلار در استرالیا که معامل 0.6985 USD است باید 28.62 $ پرداخت کنید تا گیرنده در ایالات متحده بتواند 20 دلار دریافت کند.

  هزینه ارسال پول بین المللی بسته به نوع ارزی که می خواهید منتقل کنید می تواند متفاوت باشد.

  1. مقایسه خدمات اتحادیه های غربی و قابلیت های مانیگرام

  انتقال پول به خارج از کشور وسترن یونیون مانی گرام پی پال سوئیفت

  انتقال پول به خارج از کشور

  اتحادیه های غربی مراکز بزرگ تر و گسترده تری هستند و مدت طولانی تری از تاسیس آن می گذرد. پس عده بیشتری به آن اعتماد داشته و آن را به رسمیت می شناسند. اما در مقابل هزینه های کار کردن با اتحادیه های غربی بیشتر است. درحالی که معمولا هزینه های مانیگرام کمتر می باشد. شهرت مانیگرام بیشتر در نقل و انتقالات بین المللی ایجاد شده است.

  1. استفاده از خدمات پی پال

  انتقال پول به خارج از کشور وسترن یونیون مانی گرام پی پال سوئیفت

  انتقال پول به خارج از کشور

  خدمات پی پال یک سرویس آنلاین است که در آن باید دو طرف از کاربران این سرویس باشند تا بتوانند از خدمات آن بهره ببرند. به علاوه هر دو باید یک حساب بانکی داشته باشند تا برای انتقال پول به خارج از کشور از آن استفاده شود.

  باید بعد از ورود به اکانت گزینه “Send and Request,” یا ارسال و درخواست را کلیک کرده و سپس گزینه “Send Money to Friends and Family.” را بزنید.

  پس از آن به آدرس ایمیل و شماره همراه یا نام گیرنده نیاز دارید تا کار را تمام کنید. پی پال می تواند ارز را به صورت ارز محلی به دست گیرنده برساند.

  هزینه کسر شده در هر معامله نیز بسته به نوع ارز می تواند متفاوت باشد. در کل یک درصد از میزان مبلغ ارسالی به علاوه هزینه انجام معامله کسر می شود.

   

  روش سوم: استفاده از خدمات ارزی

  انتقال پول به خارج از کشور وسترن یونیون مانی گرام پی پال سوئیفت

  انتقال پول به خارج از کشور

  این خدمات برای معامله های گران و پرهزینه کاربرد دارد. ارز خارجی (فارکس) یک شرکت نقل و انتقالات ارز بین المللی برای کسب و کار افراد است که برای انتقال پول به خارج از کشور و نقل و انتقالات بین دو کشور استفاده می شود. اکثر شرکت های فارکس در بریتانیا واقع شده است اما برخی از آن ها نیز در شمال آمریکا و آسیا هستند.

  شرکت فارکس فقط برای معاملات بیش از 3000 دلار خدمات ارائه می دهد و تنها نرخ ارز را وصول م یکند.

   

  برچسب ها :

  دیدگاه خود را به ما بگویید.

   

  Real Time Analytics