راهکارهایی برای ارسال مانی اوردر از طریق پست

 • 20 فوریه 2017
 • نویسنده : mostafa
 • خواندن در 5 دقیقه
 • گاهی اوقات شما نیاز دارید که پول تان را از طریق پست الکترونیکی به دوستان یا خانواده یا طرف معامله تان ارسال کنید. یکی از امن ترین راه ها موجود  در ایالات متحده ارسال مانی اوردر است. با این حال استفاده از آن ها برخی ویژگی های امنیتی دارد که برای تجارت الکترونیکی آن را مناسب تر می کند. برای مثال حواله ها مانی اوردر را نمی توان در هر معامله ای استفاده کرد و تنها برای یک معامله خاص ارائه می شوند در نتیجه سرقت آن ها نتیجه ای نخواهد داشت. به علاوه اگر حساب بانکی ندارید استفاده از مانی اوردر یک روش خوب برای انجام معاملات شماست. در این مقاله از پاوردیتا با ما باشید تا در خصوص ارسال مانی اوردر از طریق پست با شما بیشتر صحبت کنیم. برای شناخت بیشتر مقاله مانی اوردر چیست را مطالعه کنید.

  ارسال مانی اوردر مانی اوردر چیست پر کردن مانی اوردر پاور دیتا

  ارسال مانی اوردر- پر کردن مان اوردر – پاور دیتا

  روش 1: ارسال مانی اوردر برای سفارشات بین المللی

  1. تصمیم تان را بگیرید.

  معامله با مانی اوردر مزایای متنوعی دارد که شامل امنیت بالا، عدم نیاز به حساب بانکی، معامله مستقل و آنلاین می باشد. همچنین ممکن است گاهی با تاخیرهایی همراه شده و دردسرهای خاص خود را داشته باشد. همچنین ممکن است گاه به گاه شما را وادار کند به مکان هایی مثل بانک یا اداره پست بروید و پول تان را نقد کنید. به علاوه معامله با مانی اوردر با محدودیت هایی در مقدار پول همراه است. پس با درنظر گرفتن تمام موارد تصمیم تان را بگیرید.

  اگر سرعت برای تان مهم است و می خواهید زودتر معامله تان انجام شود، اتحادیه های غربی می توانند معامله های با مانی اوردر را سریع تر از دیگر جاها انجام دهند. البته اگر معامله تان بیش از 700 $ خرج دارد  و در سطح بین المللی قرار است که انجام دهد با مانی اوردر محدودیت هایی خواهید داشت. به عبارتی شما مجبور خواهید بود بیش از یک حواله خریداری کنید.

  1. چک کردن کشورهایی که در این قسم معامله انجام می شود

  ارسال مانی اوردر مانی اوردر چیست پر کردن مانی اوردر پاور دیتا

  ارسال مانی اوردر – پاور دیتا

  در آخرین شمارش انجام شده مشخص شد که تنها 29 کشور سفارشات انتقالات الکترونیکی پول از آمریکا را می پذیرند. هر کشور نیز برای پذیرش سفارشات محدودیت ها و قوانین خاص خود را دارد که باید از آن مطلع بود. تمام دفاتر پستی و اماکن مربوطه با این قوانین آشنا بوده و خودشان کارها را انجام می دهند.

  1. ارسال مانی اوردر از طریق پست

  ارسال مانی اوردر مانی اوردر چیست پر کردن مانی اوردر پاور دیتا

  ارسال مانی اوردر – پاور دیتا

  به اداره پست مراجعه کرده و با یکی از کارکنان آنجا صحبت کنید. حتی اگر نزدیک ترین اداره پست به محل زندگی تان را نمی شناسید می توانید از یک سایت مکان یاب آنلان  استفاده کنید.

  تمام ادارات پست می توانند حواله های شما را ارسال نمایند. به عبارتی ارسال مانی اوردر از طریق اداره پست همیشه آسان و امکان پذیر است.

  البته مکان های دیگری مانند اتحادیه های غربی یا بانک ها و برخی فروشگاه های بزرگ هم می توانند این کار را برای تان انجام دهند.

  1. حواله مورد نظرتان را خریداری کنید

  ارسال مانی اوردر مانی اوردر چیست پر کردن مانی اوردر پاور دیتا

  ارسال مانی اوردر – پاور دیتا

  به نسبت مقدار پولی که می خواهید در تراکنش جابه جا شود باید حواله خریداری کنید. ایالات متحده می توانند حواله های تا 700$ هم در اختیار شما بگذارند اما برخی کشورها مانند السالوادور و گواتمالا تا سقف 500 $ حواله صادر می کنند. با ارائه اطلاعات لازم منشی حواله مناسب را به شما ارائه می دهد.

  1. پرداخت هزینه های لازم

  ارسال مانی اوردر مانی اوردر چیست پر کردن مانی اوردر پاور دیتا

  ارسال مانی اوردر – پاور دیتا

  علاوه بر پولی که برای خرید حواله پرداخت می کنید و در واقع معامله تان را انجام می دهید یک هزینه جزئی هم برای انجام معامله و تراکنش باید پرداخت کنید که این هزینه در ایالات متحده 4.50. $ است. می توانید این هزینه را به صورت چک مسافرتی، پول نقد یا به وسیله کارت اعتباری پرداخت کنید.

  به خاطر داشته باشید که با هر چک مسافرتی تنها یک حواله به ارزش نصف مبلغ چک می توانید تهیه کنید. برای مثال اگر یک چک 500 دلاری دارید می توانید با آن یک حواله 250 دلاری تهیه کنید.

  1. پر کردن فرم برای ارسال مانی اوردر از طریق اداره پست

  ارسال مانی اوردر مانی اوردر چیست پر کردن مانی اوردر پاور دیتا

  ارسال مانی اوردر – پاور دیتا

  برخی از فیلدهای ضروری در هر فرم وجود دارد که باید حتما پر شده و با دقت نیز تکمیل شوند. این فیلدها را با قلم آبی یا مشکی و به طور خوانا و درست پر کنید. این فیلدها عبارتند از:

  آموزش چگونه یک مانی اوردر را پر کنیم؟

  1. مهر کردن پاکت و پرداخت هزینه های پستی

  ارسال مانی اوردر مانی اوردر چیست پر کردن مانی اوردر پست مانی اوردر پاور دیتا

  ارسال مانی اوردر – پاور دیتا

  مانی اوردر  را مهر کرده و تمام اطلاعات مربوط به آدرس را روی پاکت قید نمایید. هزینه های پستی نیز بسته به وزن آن و محل مقصد باید پرداخت شود. نامه هایی که تا یک اونس وزن دارند تا سقف 1.15 $ هزینه می برند.

  1. ویژگی های امنیتی بیشتر

  ارسال مانی اوردر مانی اوردر چیست پر کردن مانی اوردر پاور دیتا

  ارسال مانی اوردر – پاور دیتا

  زمانی که می خواهید به ارسال مانی اوردر از طریق پست بپردازید می توانید کارهایی برای افزایش امنیت تبادل وجه تان انجام دهید. به عبارتی می توانید این سفارش را بیمه کنید. به علاوه ویژگی هایی مانند پبت پست الکترونیکی و یا محدودیت در تحویل هم می تواند اضافه شود. کارمند اداره پست در خصوص این ویژگی ها می تواند توضیحات کامل تری برای تان ارائه دهد.

  1. رسیدن تان را در یک جای امن نگه دارید

  ارسال مانی اوردر - پاور دیتا مانی اوردر چیست

  ارسال مانی اوردر – پاور دیتا

  مطمئن شوید که کارمند اداره پست یک رسید برای تان آماده کرده و به شما تحویل می دهد. سپس آن را در جایی که می دانید بعدا به راحتی می توانید به آن دسترسی پیدا کنید قرار داده و از آن نگه داری کنید. اگر مانی اوردر شما گم شود یا دزدیده شود رسید آن می تواند برای بازپرداخت پول تان به شما کمک کننده باشد.

  1. ارسال مانی اوردر از طریق اداره پست را پیگیری کنید

  ارسال مانی اوردر مانی اودر چیست پاور دیتا

  ارسال مانی اوردر – پاور دیتا

  قابلیت هایی برای پیگیری و ردیابی مکان مانی اوردر  وجود دارد تا بتوانید زمانی که پول تان می رسد را پیش بینی کنید. این ویژگی به شما اجازه می دهد که به تردد پول تان و مکان فعلی آن نظارت داشته باشید. به عبارتی با این ویژگی می توانید مطمئن شوید که حواله شما اکنون در مکان درستی قرار گرفته است. اگر بسته شما گم شود و یا خللی در ارسال آن پیش بیاید اداره پست فورا یک بسته دیگر با آن جایگزین می کند.

  روش دوم: ارسال محلی مانی اوردر

  1. میزان پول ارسالی را تعیین کنید

  ارسال مانی اوردر مانی اوردر چیست پر کردن مانی اوردر پاور دیتا

  ارسال مانی اوردر – پاور دیتا

  در تبادلات محلی و در یک سفارش شما بیش از 1000 $ نمی توانید پولی منتقل کنید. اگر نیاز دارید که بیش از 3000 $ حواله را در یک روز منتقل نمایید، باید یک فرم اضافه پر کرده و یک عکس، آی دی، آدرس خانه و نام و نام خانوادگی تان را در آن قید کنید.

  1. تصمیم تان را بگیرید

  ارسال مانی اوردر مانی اوردر چیست پر کردن مانی اوردر پاور دیتا

  ارسال مانی اوردر – پاور دیتا

  ارسال مانی اوردر از طریق اداره پست می تواند مزایا یا معایبی داشته باشد که لازم است از آن ها خبر داشته و متوجه عواقب کارتان باشید. مزایای استفاده از مانی اوردر عبارتند از، عدم نیاز به یک حساب بانکی، توانایی معامله با کمترین امکانات در سطح بین المللی و غیره. و اما جنبه های منفی آن نیز عبارتند از: هزینه های اضافی، کارهای خسته کننده ای مانند پر کردن فرم های متوالی و نگه داری رسید آن هاريا، نیاز به مراجعه به دفاتر پستی و اماکن مربوطه، امکان ایجاد خلل در ارسال پول و داشتن تاخیر. بنابراین با آگاهی از این موارد می توانید تصمیم درستی به نسبت شرایط تان بگیرید.

  اگر سرعت عمل برای تان مهم است ارسال مانی اوردر از طریق اداره پست در اتحادیه های غربی با سرعت بالایی انجام می شوند و در نتیجه می توانند شما را به خواسته تان برسانند.

  1. اداره پست محل خود را پیدا کنید

  نزدیک ترین اداره پست محل تان را پیدا کنید.و در آن جا با یکی از کارمندان اداره پست صحبت کرده و درخواست تان را بگویید تا کارهای مربوطه انجام شود. همچنین مکان های دیگری برای خرید حواله بانکی وجود دارد از قبیل: بانک ها، مراکز نظامی و برخی از فروشگاه های بزرگ

  1. جزئیات درخواست تان را به کارمند اداره پست بگویید

  ارسال مانی اوردر مانی اوردر چیست پاور دیتا

  ارسال مانی اوردر – پاور دیتا

  حواله های با ارزش 1.000 $ موجود هستند و شما نمی توانید در یک سفارش بیش از 3000 دلار منتقل نمایید. بنابراین اگر چنین خواسته ای داشته باشید کارمند بانک شما را برای پر کردن یک فرم اضافه راهنمایی کرده و از شما می خواهد که در آن فرم اطلاعاتی از قبیل آی دی، عکس و اطلاعات تکمیلی دیگر را پر کنید.

  باقی موارد هم مانند ارسال مانی اوردر برای سفارشات بین المللی می باشند.

  نکات

  رسید برای پیگیری پول تان و اطلاع از نقد شدن آن به شما کمک می کند. در صورت تمایل با همان رسید می توانید پول تان را پس بگیرید.

  اگر سفارش شما کنسل شده و به نوعی از دست رفته باشد تمام اطلاعات مربوط به آن از جمله نام و نام خانوادگی و آدرس گیرنده در اداره پست ثبت می شود.

  تمام سوالات تان را می توانید از منشی بپرسید.

  هشدار

  حواله یک راه بسیار امن برای معامله است. با این حال ممکن است به نوعی در سیستم گم شود و یا دزدیده شود. پس برای جایگزینی و پیگیری آن آمادگی داشته باشید.

   

  برچسب ها :

  دیدگاه خود را به ما بگویید.

   

  Real Time Analytics