چگونه مانی گرام مانی اوردر را به دست بیاوریم؟

 • 21 فوریه 2017
 • نویسنده : mostafa
 • خواندن در 5 دقیقه
 • سه روش برای کسب مانی گرام مانی اوردر یا همان حواله پول سفارشی تان وجود دارد. در مقاله های قبل پاوردیتا متوجه شدیم مانی گرام چیست و چگونه مانی گرام را پر کنیم ، در این مقاله  به تفضیل سه روشبرای کسب مانی گرام مانی اوردر  می پردازیم.

  مانی گرام (MoneyGram) یک روش مطمئن برای انتقال پول بین طرفین است. مانی گرام کمک می کند تا در یک معامله از طریق انتقال حساب یا پست الکترونیکی یا پورتال آنلاین بتوانید وضعیت فعلی پول را پیگیری کرده و از آن اطلاع داشته باشید. همین اطلاع داشتن از مکان و موقعیت وجه تان نیز سبب اطمینان خاطر و آرامش تان می شود.

  روش اول:

  پیگیری مانی گرام توسط فرستنده

  مانی گرام مانی اوردر مانی وردر چیست پاور دیتا

  مانی گرام مانی اوردر – پاور دیتا

  کافی است وارد سیستم شده و تاریخ معامله تان را مشاهده کنید. قابلیت چک کردن تاریخ معامله و تایم آن برای فرستنده همیشه فعال است.

  برای این کار باید وارد وب سایت اصلی مانی گرام شده و پس از پیدا کردن قسمت تاریخ معامله، وضعیت ارسال سفارش را بررسی کنید. کافی است گزینه Track a Transfer را بخوانید.

  1. مرحله دوم

  مانی گرام مانی اوردر پاور دیتا

  مانی گرام مانی اوردر – پاور دیتا

  با کلیک بر روی گزینه “Track a Transfer” می توانید به صورت آنلاین موقعیت فعلی پول تان را بررسی کنید. البته برای این کار به شماره مرجع حک شده روی رسید مانی اوردر خود نیاز دارید.

  همچنین اگر درحال استفاده از یک فرم حواله پول فیزیکی و غیر مجازی هستید باید به دنبال یک شماره مرجع 11 رقمی حک شده روی سمت چپ حواله با رنگ قرمز باشید.

  بعد از درج شماره، نام خانوادگی تان را تایپ کنید و اطلاعات را سیو کنید.

  اگر قابلیت “Track a Transfer” مانی اوردر شما فعال باشد می توانید تاریخ حساب خود را با ارائه همین اطلاعات به صورت آنلاین مشاهده کنید. اگر این راه جواب نداد یک تماس تلفنی با مراجع مرتبط می تواند کارساز باشد.

  1. تماس برای پیگیری مانی گرام مانی اوردر

  مانی گرام مانی اوردر پاور دیتا

  مانی گرام مانی اوردر – پاور دیتا

  در حال حاضر شماره تلفن پاسخگو برای پیگیری وضعیت مانی اوردر 1-800-542-3590 می باشد. پس از تماس با مشخص کردن شماره مرجع و مقدار دلار ارسالی مانی گرام اعلام می شود.

  در این تماس قابلیت این را هم دارید که یک معامله را تکرار کنید. همچنین بعد از گذشت دو تا 3 هفته یک مانی اوردر را دوباره فعال  ارسال کنید.

  مانی گرام مانی اوردر پاور دیتا

  مانی گرام مانی اوردر – پاور دیتا

  1. ارسال یک کارت از طریق پست

  در این مرحله دیگر از سایت و انجام کارهای آنلاین دست کشیده و خودتان به روش قدیمی اقدام کنید.

  ابتدا فرم مانی گرام را چاپ کرده و آن را کاملا پر کنید. فیلد شماره مرجع را حتما با دقت پر کنید.

  هزینه بین المللی مانی گرام مانی اوردر به ارزش 15 $ را آماده کرده و مقدار پول و مقدار دلار ارسالی را ذکر کنید.

  اگر مشخص شود که پول به دریافت کننده رسیده و نقد شده یک کپی از مانی گرام آن بر ای تان ارسال خواهد شد. در صورتی هم که نقد نشده باشد پول به شما مرجوع می شود.

  در صورتی که یک خرید از دست رفته دارید و جنسی دریافت نکرده اید باید قسمت شماره فرم جستجو را پر کنید.

  مانی گرام مانی اوردر - پاور دیتا

  مانی گرام مانی اوردر – پاور دیتا

  1. تماس با پشتیبانی مشتری مانی گرام

  اگر تمام کارهایی که در بالا گفتیم را انجام دادید و باز هم نتیجه نداد نوبت مکالمه تلفنی با اوپراتورهای پشتیبانی می رسد.

  در پشت خط پرسنل مشخصی در خصوص خدمات مانی گرام به شما متصل نخواهند شد چرا که اصلا چنین پرسنلی وجود ندارد. اما تماس تان به کارمندان یا فروشندگان مرتبطی وصل می شود که شاید بتوانند به شما کمک کنند. در حال حاضر شماره تماس مانی گرام 1-800-666-3947 بوده و همچنین می توانید از تماس پرسنل اسپانیایی زبان با شماره 1-800-955-7777 استفاده کنید.

  دقت کنید که اگر معامله تان به صورت آنلاین انجام شد حتما لینکی که به صورت پیامک برای تان ارسال می شود را نگه دارید.

  روش دوم پیگیری مانی گرام مانی اوردر

  پیگیری توسط گیرنده

  مانی گرام مانی اوردر پاور دیتا

  مانی گرام مانی اوردر – پاور دیتا

  1. استفاده از گزینه “Track a Transfer” برای سفارشان آنلاین

  البته برای این کار باید ابتدا از فرستنده شماره مرجع را دریافت کرده باشید. با این شماره می توانید به صورت آنلاین وضعیت کنونی مانی اوردر خود را بررسی کنید.

  باید بعد از تایپ شماره مرجع و نام خانوادگی تان گزینه “Track a Transfer” را بزنید تا وضعیت کنونی مانی اوردر را ببینید. این نکته را نیز فراموش نکنید که برای استفاده از این قابلیت حتما باید در مانی گرام یک اکانت کاربری داشته باشید.

  مانی گرام مانی اوردر پاور دیتا

  مانی گرام مانی اوردر – پاور دیتا

  1. مراجعه به یک نماینده محلی مانی اوردر

  می توانید شخصا به یک فرد مسئول و یک نمایندگی محلی پیگیری مانی گرام مانی اوردر مراجعه کنید. در هر صورت تاخیر تا دو هفته می تواند در معاملات آنلاین بین المللی رایج باشد و تنها دلیلش مشکلات در پست الکترونیکی باشد اما اگر تاخیر 2 تا 3 هفته اتفاق افتاد می توانید به یک نمایندگی مراجعه کرده و مانی اودردرتان را پیگیری کنید.

  مانی گرام مانی اوردر پارو دیتا

  مانی گرام مانی اوردر – پاور دیتا

  3. تماس با پشتیبانی پیگیری مانی گرام مانی اوردر

  این کار مختص خریدار است که بتواند وضعیت پول خود را چک کند اما گر وی در دسترس نیست شما می توانید به عنوان گیرنده حداقل با تماس با بخش پشتیبانی به آن ها اطلاع دهید که مانی اوردر از دسترس خارج شده است.

  باید شماره مرجه و مقدار مانی اوردر را مشخص کرده و به مسئولین اطلاع دهید. برای این کار می توانید از شماره 1-800-666-3947 یا شماره اسپانیایی زبان -800-955-7777 استفاده کنید.

  البته می توانید برای این کار از خدمات وب سایت هم استفاده کنید.

  مانی گرام مانی اوردر - پاور دیتا

  مانی گرام مانی اوردر – پاور دیتا

  4.علت تاخیر را جویا شوید

  گاهی می توانید یک علت واضع و منطقی برای تاخیر پیدا کنید. ممکن است سیاست های جدید موسسه و یا نوع خاص سفارشات بین المللی سبب این تاخیر باشند و یا ممکن است خللی در روند سفارش ایجاد شده یا حتی پاک شده باشد.

  گاهی یک تعطیلات آخر هفته می تواند تا 2 روز سبب ایجاد تاخیر در معاملات شود. در حالت عادی تبادلات ارزی در مدت زمان یک روز می تواند به راحتی انجام شود.

  در هر صورت با پیگیری وضعیت شانس این را دارید که علت را بدانید.

  مانی گرام مانی اوردر پارو دیتا

  مانی گرام مانی اوردر – پارو دیتا

  1. تماس با خریدار برای پیگیری مانی گرام مانی اوردر

  بعد از چک کردن ایمیل خود و اطمینان از عدم دریافت پول می توانید با فرستنده تماس گرفته و علت را جویا شوید. این کار می تواند توسط خود خریدار به راحتی پیگیری شده و معامله تان بازیابی شود.

  روش سوم

  درخواست رسید تراکنش های قبلی

  1. یک کپی از فرم معاملات انجام شده تهیه کنید

  مانی گرام مانی اوردر مانی اوردر چیست پارو دیتا

  مانی گرام مانی اوردر -پارو دیتا

  می توانید از فرم معاملات تان یک کپی تهیه کنید. حتی از یک سال تا 10 سال گذشته تمام اطلاعات معاملات انجام شده قابل پیگیری هستند. برای این کار باید به سایت مانی اوردر رفته و به بخش فرم خدمات مراجعه کنید. نهایتا یک فایل PDF دو صفحه ای برای تان ارسال می شود. البته باید اطلاعات لازمه را برای دریافت این تراکنش ها به سایت بدهید.

  ابتدا هزینه درخواست تان را پرداخت کنید که به شرح زیر است:

  با یک حساب مشترک که معاملات مربوط به مانی اوردر را انجام داده اید این مبلغ را نیز پرداخت کنید. پس از آن شماره مرجعی به شما ارائه می شود که می توانید به کمک آن معامله تان را انجام دهید.

  توجه داشته باشید که مانی گرام اطلاعات بیش از 10 سال قبل را از سیستم حذف می کند.

  مانی گرام مانی اوردر مانی اوردر چیست پارو دیتا

  مانی گرام مانی اوردر – پاور دیتا

  1. پر کردن فرم فرستنده و گیرنده برای پیگیری مانی گرام مانی اوردر

  اگر تمایل به پیگیری مانی گرام مانی اوردر خود دارید باید این فرم را پر کنید.

  این فرم شامل سه فیلد شماره تماس، آدرس و نام مستعار است که باید تمام مشخصات را برای هر معامله به صورت جداگانه وارد نمایید.

  اگر شخص ثالثی هستید که می خواهید یک معامله را پیگیری کنید باید یک فتوکپی اثبات هویت خویشاوندی نیز ارائه بدهید تا اجازه دریافت این اطلاعات به شما داده شود.

  مانی گرام مانی اوردر مانی اوردر چیست پارو دیتا

  مانی گرام مانی اوردر – پارو دیتا

  1. دریافت رسید فرم حواله

  می توانید اسناد را به ایمیل [email protected] ارسال کنید. همچنین در حال حاضر امور مشتریان توسط شماره فکس های مشتریان ایالات متحده تنها – 1-866-954-7475و برای مشتریان بین المللی – 001-303-586-4660 انجام می شود.

  مانی گرام مانی اوردر مانی اوردر چیست پارو دیتا

  مانی گرام مانی اوردر – پارو دیتا

  1. مسیر مانی گرام مانی اوردر

  اگر می خواهید در خصوص مانی گرام مانی اوردر اطلاعات بیشتری کسب کنید می توانید با نمایندگان مربوطه تماس گرفته و با ارائه اطلاعات لازمه اطلاعات بیشتری در خصوص یک معامله داشته باشید. همچنین می توانید برای گرفتن احضاریه و اخطار  هم اقدام کنید.

  گزارش هایی که به شما ارائه می شوند حاوی تاریخ معامله، نام فرستنده و گیرنده، تاریخ سفارشات، مقدار سفارشات، مقدار هزینه ها و … را نشان می دهد.

  اگر اطلاعات بیشتری مانند امضا یا کپی فیزیکی رسید را می خواهید باید درخواست بدهید.

   

  برچسب ها :

  دیدگاه خود را به ما بگویید.

   

  Real Time Analytics