راهنمای پرداخت هزینه های آزمون CFA

 

ثبت سفارش

راهنمای پرداخت هزینه های آزمون CFA


پرداخت آزمون CFA
CFA مخفف عبارت Chartered Financial Analyst است که ترجمه آن تحلیل گر خبره مالی و سرمایه گذاری می باشد.برای تایید صلاحیت کسانی که در زمینه سرمایه گذاری و مالی هستند و در پی گسترش ابزارهایی در همین رابطه،موسسه ای در آمریکا به وجود آمد.
این موسسه به منظور تایید دانش و مهارت در این حرفه و از طرف دیگر تایید صلاحیت اخلاقی فعالان در این زمینه شکل گرفت.
CFA یک انجمن غیر انتفاعی است که خدمات آموزشی و آزمون و مدرک CFA به فعالان در زمینه مالی و سرمایه گذاری ارائه می کند.متقاضیان این مدرک باید در سه سطح آزمون قبول شوند.دارندگان این گواهینامه CFA را CFA charter holder گویند.
مدرک CFA از طرف موسسه اکونومیست در زمینه سرمایه گذاری و مالی ؛ عنوان استاندارد طلایی مدارک حرفه ای را به خود گرفته است.گرایش روزافزون افراد از 150 کشور جهان برای کسب این مدرک،نشان دهنده اقبال گسترده آن است.
مزایای مدرک CFA:
جامعیت منابع اطلاعاتی
اعتبار بین المللی


زمان ،مکان و هزینه برگزاری آزمون CFA:
CFA در سطح یک،در سال دوبار برگزار می شود.اولین امتحان آن در ماه دسامبر مقارن با اولین شنبه یا یک شنبه و دومین امتحان در June 7,8.البته مورخ های ذکر شده در بخش آسیایی و اروپایی متفاوت است.
CFA در سطح دو و سه،سالی یک بار و همزمان با CFA سطح یک در ماه June برگزار می شود.
مکان های آزمون : مکان آزمون توسط خود فرد انتخاب می شود.به طوری که با وارد کردن محل سکونت،لیستی از حوزه های امتحانی در سایت CFA نمایان می شود که این مراکز برگزار کننده امتحان،معمولا هر سال ثابت هستند.
هزینه برگزاری آزمون CFA :
افرادی که برای اولین بار شرکت می کنند،مبلغ 450 $ به عنوان Program Enrollment Fee که تقریبا شبیه حق ثبت نام است را باید بپردازند.برای هر بار شرکت در آزمون مبلغ Exam Registration Feeکه مبلغ 860 $ است را باید پرداخت نمایند.
با پرداخت هزینه های ذکر شده،به شرکت کنندگان خدماتی نظیره امکان شرکت در یک آزمون آزمایشی ؛ ثبت نام وی و دسترسی به یک نسخه الکترونیکی مجموعه آموزشی CBOK را ارائه می دهند . در صورتی که شرکت کنندگان مایل به داشتن نسخه چاپی منابع CBOK باشد،باید $150 بیشتر بپردازند. شما میتوانید برای پرداخت این هزینه به سایت پاوردیتا مراجعه کنید و تمام انتقالات ارزی خود را با هر روشی مانند حواله سوئیفت و مستر کارت به انجام دهید .
دانستنی های CFA :
برای گرفتن مدرک CFA ،حداقل 18 ماه و حداکثر نامحدود زمان مورد نیاز است.
در صورت انصراف متقاضی،برای باز پس گیری مبلغ ثبت نام به مدت 2 روز کاری فرصت خواهند داشت و خارج از زمان تعیین شده هیچ مبلغی پرداخت نمی شود.
شرکت کننده علاوه بر برگه ثبت نام و پاسپورت فقط می توانند مدادو پاک کن پول وماشین حساب های تخصصی بهمراه داشته باشند که مدل ماشین حسابها باید یکی از دو مدل
Instruments BA IIPLUS ,Hewlett Packard 12 c باشند.
آزمون ها باید به ترتیب پشت سر گذاشته شوند.
(برای تغییر زمان آزمون ،متقاضیان باید حداکثر تا ده روز کاری قبل از آزمون به انستیتو ارسال شود.)این مورد بررسی شود

Real Time Analytics