پرداخت هزینه ثبت نام آزمون GRE

 

ثبت سفارش

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون GRE


آزمون GRE

یک آزمون سنجش زبان انگلیسی است و این آزمون برای داوطلبانی که دارای مدرک لیسانس هستند و خواهان ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس (Master)و دکترا (Phd) در تمامی دانشگاه های بین المللی می باشند,برگزار می شود.

اهمیت کسب نمره بالا :

نمره آزمون GRE جزء مدارک اصلی برای ادامه تحصیل در مقاطع مذکور می باشد.اهمیت نمره بالا برای داوطلبین به قدری می باشد که موجب برتری داوطلبین نسبت یکدیگر می باشد.متقاضیانی که موفق به کسب نمره بالا در دوره کارشناسی نشده اند این آزمون می تواند بهترین جایگزین برای جبران معدل دوره کارشناسی باشد.

در نتیجه متقاضیان باید توانایی ذهنی بالایی داشته باشند تا بتوانند نمره بالا در این آزمون دشوار را بدست بیاورند تا شانس خود را در گرفتن پذیرش دانشگاه مد نظر خود را بیشتر کنند.

برای برخورداری از نتیجه مناسب در این آزمون علاوه بر داشتن تسلط در زبان انگلیسی,باید از دانش کافی و مناسب نسبت به رشته ی تحصیلی خود,برخوردار باشند.زیرا هدف این آزمون سنجش توانایی و معلومات داوطلبین و فارغ التحصیلانی است که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های بین المللی را دارند.مهمترین دلیلی که دانشگاه ها برای گذراندن این آزمون را دارند اطمینان از دانش کامل داوطلب و آزمودن او می باشد.

این آزمون در دو سطح Subject ,General  اجرا می شود که شامل سه قسمت درک زبانی ، کمی و تحلیلی می باشد.

سوالات مربوط به بخش درک زبانی (verbal) شامل متضاد و مترادف کلمه های سخت و نا آشنا،در قسمت کمی quantitative) ) سوالات ریاضی نسبتا راحت و ساده مورد پرسش قرار می گیرد و در قسمت تحلیلی، در مورد یک موضوع تعیین شده به صورت نوشتاری مطرح می شود.

آزمون GRE در ایران به شکل  PBT ، شرکت کنندگان را مورد سنجش قرار می دهد.

نمره قبولی:هر دانشگاه برای ارزیابی سطح علمی داوطلبان،حد نصابی تعیین نموده است که معمولا با دانشگاه های دیگر متفاوت است.

زمان و نحوه ی ثبت نام آزمون GRE

برای ثبت نام در آزمون می توان به 4 روش،online ,E-mail  و تلفنی و ارسال فکس،اقدام نمود.

داوطلبان به منظور کسب اطلاعات بیشتر از قبیل:زمان،ظرفیت های باز و …می توانند به وب سایت ETS مراجعه نمایند.

هزینه: هزینه ثبت نام GRE در صورتی که قبل از یک هفته به آزمون ثبت نام انجام شود،205 دلار آمریکا در غیر این صورت داوطلب به صورت Late  ثبت نام کرده است و هزینه آن 230 دلار خواهد بود برای انجام پرداخت و همچنین اطلاعات راجع به نوع پرداخت مانند کردیت کارت ؛ پیپال و حواله سوئیفت میتوانید به سایت پاور دیتا مراجعه کنید .

 

دانستنی های GRE:

  • هر یک از متقاضیان باید به منظور ساخت اکانت شخصی وارد سایت ETS شوند تا بتوانند اطلاعات شخصی خود را وارد کنند.
  • تمامی داوطلبان قادر به انتخاب محل و تاریخ آزمون می باشند و پس از پرداخت با مستر/ویزا کارت ثبت نام داوطلبان نهایی خواهد شد.
  • پس از پایان آزمون ، نتیجه آن بین 15-10 روز در اکانت شخصی اعلام می شود و به مدت پنج سال معتبر می باشد.
  • هر داوطلب می تواند گزارش نمره آزمون خود را به 4 دانشگاه به صورت رایگان ارسال کند و تا 4 روز فرصت دارد ثبت نام خود را پیش از تاریخ آزمون لغو کند.
  • داوطلبان چنانچه که نسبت به لغو آزمون خود اقدام نمایند،50%پول پرداختیشان تحت شرایط خاصی که در نحوه ثبت نام باید به آن توجه کنند ، قابل برگشت می باشد.
  • برای شناسایی داوطلبان بهمراه داشتن کارت ملی یا گذرنامه ضروری است.
  • نمرات بخش Quantitative ,verbal در پایان آزمون اعلام می شود ولی نتیجه بخش analytical writing بین 12-10 روز مشخص می شود.
  • داوطلبان در هشت رشته ی تحصیلی که شامل روان شناسی،فیزیک،زیست شناسی،ریاضی،زیست شناسی سلولی و مولکولی، شیمی،بیو شیمی و ادبیات انگلیسی می باشند باید هر دو نمره subject,GRE General را کسب نمایند.
  • آزمون GMAT می تواند یک جایگزین برای آزمون GRE  باشد.

Real Time Analytics